پروژه تقویت ظرفیت سازی محلات بخاطر توانمند ساختن بیشتر و کاهش آسیب پذیری اقتصاد در جامعه در هرات به کار خود پایان داد

 افغانستان کشوری است که ۵۰ در‌صد نفوس آن را زنان تشکیل می‌دهد و در رهبری کانون‎های خانواده سهم مهم اقتصادی را ایفا می‎کنند. نقش زنان افغان به‌صورت مرئی و نامرئی در توسعة اقتصاد کشور خیلی با‌اهمیت است.
امروز یکشنبه مورخ ۱۹ ثور ۱۳۹۵ که برابر است با ۸th – May – 2016 طی یک نشیت در اتاق تجارت و صنایع افغانستان هرات، که با حضور داشت نماینده گان نهاد ها ، سکتور های داخلی و خارجی ، خانم های تجارت پیشه و همچنان اعضا و برگذار کننده گان برنامه خانم ویدا شریفی رئیس دفتر اویک در هرات دومین نشست شورای ولایتی زنان ولسوالی های زنده جان – کهسان و انجیل بر گذار گردید.
در ابتدای محفل خانم ویدا شریفی ریئس دفتر اویک در هرات ضمن خوش آمد گویی به مهمانان محفل از ایشان بخاطر تشریف آوری تشکر و سپاس گذاری نمود.

۲۰۱۶۰۵۰۸_۱۱۱۰۴۰

در ادامه افزود این پروژه که سه پیش به کار خود آغاز نموده بود اینکه با زحمات تیم دفتر اویک به پایان می رسد، برنامه مذکور طی این مدت به اهداف ذیل در ساحات زنده جان – کهسان و انجیل دست یافته است :
  • بطور مشخص یک گرند گاوه داری در زنده جان هرات توزیع و عملا در کار توسعه آن فعالیت های مورد نیاز صورت گرفت.
  • در ولسوالی انجیل هرات برای خانم ها کارگاه های شیرینی پزی با تمام امکانات راه اندازی گردید تا حدی که حالا خانم در رقابت به شیرینی ها بازار هرات پرداختند.
  • تشکیل شورای های زنان و آماده سازی کورسهای ۹ ماهه سواد آموزی برای خانم ها.
  • در کل در تطبیق این برنانه بالق به تعداد ۴۲۳  زن از برنامه سواد آموزی در سطح زنده جان – کهسان و انجیل برخوردار شدند.

 

Untitled-1

در ادامه خانم محبوبه جمشیدی نقش زنان را درعرصه اقتصاد خانواده و جامعه با ارزش دانسته و خواهان اعتماد هر چه بیشتر سکتور و موسستات بالای زن ها شده و از ایشان خواست تا برنامه های بیشتری را در زمینه برای توسعه خانم و انکشاف خانم انجام دهند و از برگذار کننده گان دفتر اویک نهایت تشکری نمود و در ادامه نماینده گان ریاست معارف هرات – ریاست اطلاعات فرهنگ آقای (حبیب الرحمن میرزایی) – نمایده احیا و انکشاف دهات هر یک به ایراد سخنرانی پرداخته و تاکید بیشتر شان روی سهیم ساختن زنان در سکتور های و ریاست شورای ها شده و خواهان بر حق شمردن حقوق ایشان شدند.
در این بین بر طبق اجندای جلسه زنان موفق در عرصه های مختلف در هرات به ایراد سخنرانی پرداخته و از موفقیت ها و شکست های خود  به حاضرین در جلسه صحبت کردند هر یک از زنان موفق حسینه نیکزاد – سیما غوریانی – عاطفه منصوری – سویتا درانی تجربیات شان را به اشتراک کننده گان شریک ساختند.
در اخیر برنامه توسط مهدی حسینی هماهنگ کننده پروژه نتیجه گیری گردید و از اشتراک کنند و مهمانان جهت اشتراک شان سپاسگذاری گردید.
و برای نماینده گان شورای های زنده جان – انجیل – و کهسان به رسم احترم از زحمات شان تقدیر نامه اعطا گردید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *