مستند از من به ما، از ما به اجتماع در هرات به نمایش در آمد

مستند “از من به ما، از ما به اجتماع” با حضور مقام‌های دولتی، فرهنگیان، جامعه‌ی مدنی و اقشار مختلف مردم عصر امروز در سالن اجتماعات اداره‌ی اطلاعات و فرهنگ هرات به نمایش در آمد.

در این مستند به معضل تبعیض در میان اقوام پرداخته شده است. این مستند نشان می‌دهد که زنان و مردان جوان از چهار حوزه ی قومی فرهنگی برای ایجاد روابط سازنده و دوستانه چگونه بر سوء برداشت ها، سوء تفاهم ها، پیش فرض ها و پیش داوری ها فایق می آیند و تبدیل به پیام آوران صلح و همزیستی مسالمت آمیز میان اقوام افغانستان می گردند.

“ناصر گلرانی” یک تن از اعضای سازمان “حقوق بشر دموکراسی افغانستان” و از کسانی که در تهیه این فیلم مستند نقش داشته می‌گوید: این فیلم بیانگر فعالیت‌های ده ماهه تیمی متشکّل از ۲۴ نفر از چهار ولایت هرات، بامیان، قندهار و مزارشریف است که در این مدت بر روی رفع کلیشه‌ها و رفع تبعیض‌های قومی کار کردند.

وی افزود که تمویل کننده‌ی این برنامه کشور “آلمان” و صاحب طرح و پلان “سازمان حقوق بشر و دموکراسی” افغانستان بوده است. وی افزود که در مورد اینکه اقوامی که در هرات هستند چه کلیشه‌های رایجی نسبت به اقوام دیگر دارند تحقیق کردیم و با یادداشت این کلیشه‌ها تصمیم گرفتیم تا با مسافرت به مناطق مختلف افغانستان و دیدن اقوام از نزدیک ثابت بسازیم که این کلیشه‌ها در بین اقوام وجود دارد یا خیر؟

قابل ذکر است که اولین پخش فیلم مستند “از من به ما، از ما به اجتماع” در کابل بود و این برای اولین بار است که در هرات به نمایش گذاشته می‌شود.

قرار است این فیلم در چهار نقطه‌ی دیگر شهر هرات نیز به نمایش در آید.
در پایان این مراسم شرکت کنندگان، نخ هایی را که به صندلی هایشان بسته شده بود به یکدیگر گره زده و تار محبت ایجاد کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *