دیدار فعالین مدنی با محمد آصف رحیمی والی ولایت هرات در پیوند به قانون شکنی های رئیس شورای ولایتی هرات

شبکه نهاد های جامعه مدنی هرات به تعقیب نشر اعلامیه در واکنش به اعمال غیر قانونی رئیس شورای ولایتی هرات، امروز شنبه مورخ ۵/۳۱/۱۳۹۵ در سالون کنفرانس های مقام ولایت هرات با محمد آصف رحیمی والی ولایت هرات دیدار و گفتگو نمود. در این جلسه که با اشتراک وسیع فعالین مدنی همراه بود در ابتدا اعلامیه منتشر شده توسط شبکه نهادهای جامعه مدنی هرات به آقای رحیمی تقدیم گردید.
سپس خلیل پارسا هماهنگ کننده شبکه نهادهای جامعه مدنی هرات نگرانی عمیق نهادهای مدنی و جامعه را مبنی بر قانون گریزی و قانون شکنی های مکرر رئیس شورای ولایتی هرات ابراز نمود. در ادامه مسوولین نهادهای جامعه مدنی ضمن نکوهش و انتقاد از عملکرد ضعیف حکومت محلی در این زمینه از دولت خواستار عکس العمل جدی در زمینه شدند. ایشان تاکید داشتند که هر نوع نرمش در قبال این عمل اعتماد مردم را نسبت به دولت به شدت کم نموده و روحیه مبارزه با قانون شکنی حتی در بین نیروهای امنیتی نیز ضعیف خواهد گردید.
سپس محمد آصف رحیمی والی ولایت هرات ضمن خوش آمدگویی به مهمانان با ستایش از جامعه مدنی و خبرنگاران مبنی بر حمایت شان از قانون وعده سپرد تا موضوع متذکره را با هیئتی که قرار است از کابل به هرات بیاید با شدت تمام تعقیب نماید. همچنان وی تاکید نمود تا نتایج تحقیق هیئت موظف را در اختیار نمایندگان جامعه مدنی قرار دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *